ereachup.org

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Smart Blog
Podszewki - lepsze układanie się danego elementu garderoby

podszewka poliestrowa Podszewki stanowią ważny element noszonej odzieży, chociaż wiele osób zupełnie nie ma tego świadomości. Poza tym spora grupa firm odzieżowych unika podszewek, gdyż zwiększają w pewnym stopniu koszty produkcji i są bardziej pracochłonne. A przecież zastosowanie podszewki daje dużo lepsze leżenie poszczególnych ubrań. Neutralizuje ona różnego rodzaju załamania, dając znacznie bardziej spójniejszą sylwetkę, a co za tym idzie znacznie lepszy wygląd. Dodatkowo zastosowana podszewka znacznie może przedłużyć żywotność odzieży, którą się nosi. Górny materiał nie będzie się wtedy przyklejał do ciała noszącego, a ślizga po jego powierzchni. Dzięki temu ubrania nie muszą być tak często prasowane, co wpływa na to, że dłużej będą służyć. Podszewka ogranicza też niezbyt ładnie się prezentujące wypychanie ubrań w niektórych miejscach, co również będzie wpływać na ich żywotność. Nie można również zapomnieć o tym, że podszewki mają właściwości ocieplające. Wszywając podszewkę zapewnia się dodatkową ochronę przed chłodem i wiatrem, i to wyjątkowo skuteczną. Z takich też powodów w lepszej gatunkowo odzieży nadal często się spotyka, gdyż ich użycie przynosi sporo korzyści.
Podszewki wykonywane są z materiałów różnego rodzaju. Przede wszystkim powinny one podkreślać charakter wierzchniej tkaniny, zapewniając jej odpowiedni wygląd. Oprócz tego ważne jest, żeby były delikatne dla ciała, gdyż w wielu przypadkach stykają się z nim bezpośrednio. Kolorystyka jest bardzo różnorodna, tutaj wszystko zależy od pomysłów i koncepcji projektanta, choć oczywiście warto się trzymać pewnych kanonów. Najlepszymi, ale także trochę droższymi materiałami do robienia podszewek są wiskoza oraz jedwab. Ze względu na swoje właściwości doskonale sprawdzają się szczególnie przy ubraniach noszonych na nagiej skórze. Do wszystkich rodzajów ubrań bardzo dobrze nadają się też sztuczne tkaniny, między innymi poliester. Podszewka poliestrowa producent to jedna z najtańszych podszewek, a jej dużą zaletą jest duża wytrzymałość. Podszewki tego typu są często spotykane na przykład w zimowych płaszczach i kurtkach, oraz garderobie damskiej. Oferowane są one w bardzo szerokiej gamie kolorów, przez co bez problemów można je będzie dobrać do konkretnego ubrania.

By: WardFranz33 On Wednesday, 14 June 2017 Comment Comments( 0 ) Hits Views(3938)
Comments(0)
 

Monthly Calendar

February 2018
S M T W T F S
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 1 2 3

Advertisement

A Part-time Minister
Hilltop Fellowship Church, located in Peoria, Illinois, is looking for a part-time minister for young people.
Web Design and Hosting
Economic web design and hosting services available.
Seoul Danny Music
Gospel songs, pop music, and movie sound track are available. Visit our website.

Newsflash

Content Management System based website such as Joomla! 1.5 - 'Experience the Freedom'!. It has never been easier to create your own dynamic Web site. Manage all your content from the best CMS admin interface and in virtually any language you speak.  Visit eReachUp.com to meet your need of a website.