ereachup.org

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Smart Blog
Corian - efektowne wnętrza a także pełna swoboda w czasie projektowania

umywalki corianPrzeprowadzanie takich prac jak na przykład zmywanie, pieczenie, gotowanie, mycie, krojenie zajmuje wiele czasu. Zapewne wszystko będzie przebiegało szybciej i sprawniej, o ile swoją kuchnię urządzisz właściwie z normami funkcjonalności. Cóż to znaczy? Oznacza to, że w kuchni należy w należyty sposób rozmieścić blaty, meble, oświetlenie czy też sprzęty AGD. Wedle norm funkcjonalności kuchennej, pojedyncze stanowiska w kuchni powinny wyznaczać tak zwany trójkąt roboczy, którego wierzchołkami są piekarnik, zlew a również lodówka. Pomiędzy tymi urządzeniami powinny znaleźć się blaty robocze. Wskazane jest zaznaczyć, że im krótsze boki naszego trójkąta, tym mniej czasu spędzimy na pokonywaniu dystansu pomiędzy poszczególnymi jego elementami. Ergonomicznemu rozstawieniu podlega również wyekwipowanie szafek. Szafki dolne powinny być wyposażone tylko w szuflady, z kolei narożniki wskazane jest spożytkować na wysuwane kosze ewentualnie obrotowe półki.
Kuchnia winna być podzielona na pięć funkcjonalnych stref. Strefa, gdzie składujemy zapasy, to znaczy lodówka a również spiżarka, strefa przechowywania stołowej zastawy innymi słowy sztućców a także naczyń. Kolejną strefą jest strefa zmywania, a więc zmywarki a także zlewy Corian, później mamy strefę przyrządzania potraw, której kluczowym szczegółem są blaty Corian o długości minimum 90 cm, a także deski, miski, noże, mikser, robot kuchenny bądź blender i ostatnia - strefa pitraszenia, a więc kuchenka, piekarnik, mikrofalówka a również szafka z pokrywkami, garnkami a również patelniami. Dokładnie w tej kolejności powinny być rozstawione wszystkie strefy, zgodnie z ruchem wskazówek zegara, startując od drzwi. Powinniśmy dodatkowo pomnieć, że w gastronomii oprócz zlewów wymagane są także Corian umywalki, wymóg Sanepidu. Trzeba przypilnować by w naszej kuchni {zainstalowano blaty|blaty zostały zainstalowane na właściwej wysokości, to także przyczyni się do wygody w czasie prac kuchennych. Typowa wysokość blatów to 85 cm, pomimo tego wskazane jest dobrać wysokość do swojego wzrostu. Za to płytę kuchenną wskazane jest zainstalować kilkanaście centymetrów poniżej blatu, uprości nam to pichcenie. Również wart podkreślenia w kuchni jest okap, który powinno zamontować się w odległości 65 - 75 cm od płyty kuchennej, a jego powierzchnia powinna być szersza od płyty o około 25 - 30 centymetrów.

By: WardFranz33 On Saturday, 06 January 2018 Comment Comments( 0 ) Hits Views(19)
Comments(0)
 

Monthly Calendar

January 2018
S M T W T F S
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Advertisement

A Part-time Minister
Hilltop Fellowship Church, located in Peoria, Illinois, is looking for a part-time minister for young people.
Web Design and Hosting
Economic web design and hosting services available.
Seoul Danny Music
Gospel songs, pop music, and movie sound track are available. Visit our website.

Newsflash

With a library of thousands of free Extensions, you can add what you need as your site grows. Don't wait, look through the Joomla! Extensions library today.